Južná Amerika

BRAZÍLIA CAPRICORNIO
 
 
 
 
 
 
 
 

Kávy Capricornio sú špecifické vďaka oblasti kde sa pestujú - jedná sa o 5 oblastí južných štátov Paraná and São Paolo. Výnimočná je, na pomery pestovania kávy, nízka nadmorská výška v tropickej oblasti okolo obratníka Kozorožca. Produkujú sa tu veľké, pomaly dozrievajúce kávové čerešne s prekvapivo komplexnou chuťou podobnou kávam pestovaným vo vysokých nadmorských výškach.

Chuťový profil: jemná až sladkastá oriešková plná chuť s nižšou horkosťou a kyslosťou.

BRAZÍLIA SANTOS
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Káva Santos Exclusive je výborná a cenovo dostupná káva. Vďaka jemnému a univerzálnemu chuťovému profilu je vhodná na rôzne typy prípravy. Často je označovaná ako ideálna voľba pre ľudí, ktorí si pripravujú kávu s mliekom, resp. rôzne - dnes tak populárne - espresso varianty s mliekom, ako napr. cappuccino alebo latte.

Chuťový profil: jemná káva so stredným telom s čokoládovo - orieškovou chuťou a nízkou aciditou.

Brazília - Bezkofeínová
 
 
 
 
 
 

Brazília je najväčším producentom kávy na svete s mimoriadne priaznivými podmienkami na pestovanie kávovníkov. Nachádzajú sa tu tri klimatické pásma, rovníkové, subtropické a mierne pásmo, ktoré zaberá až celú 1/5 Brazílie. V súčasnosti pochádza až 75% brazílskej produkcie od drobných pestovateľov.

Brazílske kávové odrody vykazujú širokú rôznorodosť chutí a vo všeobecnosti platí, že sú chuťovo jemné s plným telom a nízkou aciditou a minimálne zaťažujú žalúdok. Predsudky označujúce brazílsku kávu za skutočne silnú, nesprávne pramenia z jej častého využitia ako základu pre espresso zmesi.

Proces dekofeinizácie prebieha prírodnou metódou pomocou CO2 bez použitia chemikálií.

Chuťový profil: jemná až sladkastá oriešková plná chuť s nižšou horkosťou a kyslosťou.

PERU
 
 
 
 
 
 
 
 

Tri najvýznamnejšie oblasti pestovania kávy, ktoré sa nachádzajú na východných svahoch Ánd, sú Chanchamayo, regióny Amazonas a San Martin. Arabica je dominantnou kávovou rastlinou. Asi 75% plochy na pestovanie kávy leží v nadmorskej výške od 1 000 do 1 800 metrov. Pestovaniu kávy sa venujú predovšetkým malí farmári a zrná sú zberané ručne. Káva vyrábaná v krajine sa väčšinou vyváža.

Chuťový profil: kávová chuť so silným telom. V chuti dominujú kakaové tóny. Dochuť je tiež jemne horká s miernymi ovocnými podtónmi pripomínajúcimi kôru pomaranča a grapefruitu.

KOLUMBIA
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kolumbia je tretím najväčším producentom kávy na svete a prvým, čo sa týka produkcie odrody Arabica. Produkovaná káva je vo všeobecnosti považovaná za kvalitnú, jemnú a chuťovo vývaženú. Podmienky na pestovanie kávy sú takmer dokonalé - hornatý terén, tropická poloha, vysoké zrážky, optimálne množstvo slnečného svetla a relatívne mierne podnebie. Vďaka tomu je káva z Kolumbie mnohými považovaná za najlepšiu na svete.

Chuťový profil: orieškovo - mandľová, ovocná svieža chuť s ovocnou arómou. Celkovo výborná a vyvážená svieža káva so širokým spektrom ovocných tónov.

KOLUMBIA - Bezkofeínová

 
 
 
 
 
 
 

Kolumbia je tretím najväčším producentom kávy na svete a prvým, čo sa týka produkcie odrody Arabica. Produkovaná káva je vo všeobecnosti považovaná za kvalitnú, jemnú a chuťovo vývaženú. Podmienky na pestovanie kávy sú takmer dokonalé - hornatý terén, tropická poloha, vysoké zrážky, optimálne množstvo slnečného svetla a relatívne mierne podnebie. Vďaka tomu je káva z Kolumbie mnohými považovaná za najlepšiu na svete.

Chuťový profil: orieškovo - mandľová, ovocná svieža chuť s ovocnou arómou. Celkovo výborná a vyvážená svieža káva so širokým spektrom ovocných tónov.

6 položiek celkom